Česko svítí modře

před 8 měsíci, 4.4.2017 Lidé i města na celém světě se zapojují do osvětové kampaně o autismu

2. duben se slaví jako Světový den zvýšení povědomí o autismu. Letos se v tento den poprvé rozzářila modře i uherskohradišťská radnice. Proč právě modře? Modrá barva je barvou komunikace, která představuje pro lidi s autismem jednu z největších bariér porozumění světu. Dnes se i žáci 4.A oblékli do modrého, aby si užili společné aktivity se žáky ZŠ a MŠ Uh. Hradiště, Šafaříkova (škola pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami). Kromě zábavy se ale také poučili. Po dnešku toho ví o autismu mnohem víc. Učí se respektovat, chápat i pomáhat. Vždyť jenom v ČR žije podle odhadů na 200 000 osob s PAS (porucha autistického spektra).