Autorské čtení dětí

před 3 roky, 15.4.2016 Naši malí autoři z 3. B a 2. A, kterým se podařilo napsat svoji vlastní knihu, dnes měli autorské čtení.

​​ Vtipnou pozvánkou nadchli malí autoři svoje spolužáky, kteří se na Pohoršovnu z Pálenice, to je název nové knihy, moc těšili. K napsání knihy naše žáky přivedlo zapojení do soutěže Zlaté dítě. Cílem soutěže bylo nechat znovu ožít některou z vybraných knih. Děti oslovila právě Pohoršovna od Daniely Fisherové. Po dvou měsících pilné práce jsme nashromáždili spoustu materiálů, ale také jsme si užili mnoho legrace. A výsledek? Naše nová kniha a možnost představit ji mladším kamarádům. Ukázali jsme jim, jak by to vypadalo v Pohoršovně, přečetli úryvky z naší knihy, zahráli scénky a loutkové divadlo. Tak jako v pohádkách i náš konec byl šťastný. Vrátili jsme se z Pohoršovny do naší školy U Pálenice, kde jsou skvělí žáci a bezva učitelé. Snad jsme také přesvědčili naše kamarády, že čtení nemusí být jen povinnost, ale také zábava.