Ať cesty nikam nevedou, tys po nich šel a šel jsi rád...

před 7 dny, 3.12.2018 Naší hvězdou dějepisné olympiády se stala Vanda Charbutová.

Ať cesty nikam nevedou, tys po nich šel a šel jsi rád, těch cest se nesmíš, nesmíš ptát, vždyť není cest, jen lidé jdou a jedna z hvězd je hvězdou tvou.  F. Šrámek

Po cestách písčitých i kamenných, za poznáním, za obchodem i za prací. Po cestách - tepnách civilizace se vydalo několik žáků naší školy. Nutno říct, že to nebyla cesta lemovaná růžemi, ale spíše cesta trnitá, plná nečekaných dějepisných údajů. Jak jste jistě pochopili, tak žáky rozhodně nebolely nohy, ale spíše se jim z toho zatočila hlava. Kdo ovšem zůstal stát nohama pevně na zemi, byla Vanda Charbutová, která získala největší počet bodů. Že jste to jméno už slyšeli? My také. A jsem rádi, že ji tu máme. Nebyla ovšem jediná. Hned za ní se umístila Lucie Herbánská a naději na postup má také Štěpán Omelka. Celkově se školního kola zúčastnilo 27 žáků a všichni se se zadáním poprali více než úspěšně.