Andělský slet a Mikuláš

před 2 roky, 7.12.2015 Sletem andělů začaly v naší škole andělské Vánoce

V sobotu se do školy nechodí, jakkoliv se to může zdát někomu divné. A tak Mikuláš, pochopitelně v doprovodu čerta a anděla, přišel za našimi žáky až v pondělí 7. prosince. I když přišel není úplně to správné slovo. Mikuláš totiž opět přijel! Po nebeském skateboardu, chůdách a podobných „čertovinách“ z minulých let Mikuláš letos opět překvapil, přijel totiž na kole! Po škole toho moc nenajezdil, většinou chodili naši žáci za ním. Do vestibulu školy, kde už od rána hrála andělská školní kapela a kde atmosféra připomínala velký andělský slet. Většina z téměř čtyř stovek žáků totiž vyslyšela výzvu mikulášské družiny a přišla v kostýmech andělů. U menších dětí to bylo očekávané, u větších překvapivé a milé. Nadchli zvlášť osmáci, a když se potom s velkými bílými křídly a se svatozáří nad hlavou soukali do lavic, aby napsali předem ohlášené písemky, byl to pohled, na který žádný Mikuláš nezapomene. Tak v naší škole začaly Vánoce. Andělské Vánoce!