před 1 rokem, 28.11.2016 Žáci 2.A třídy zazpívali o víkendu na oslavách nejen písničky ze školy, ale i méně známé koledy.

Dětské oddělení Knihovny Bedřicha Beneše Buchlovana v Uherském Hradišti existuje již sedmdesát let. Hlavní část oslav proběhla v sobotu v prostorách samotné knihovny. Rádi jsme přijali pozvání od našich „ Andersenek“ Hanky a Mirky, které pracují v knihovně přes pětatřicet let a díky tomu přivedly do světa knížek tisíce čtenářů. Proslavily knihovnu po celém světě díky Noci s Andersenem, kterou vymyslely. Při této příležitosti připomněl ředitel knihovny Radovan Jančář začátky dětského oddělení, byla také předána ocenění nejlepším lovcům perel za přečtené knížky. Před diváky v plně obsazené knihovně děti zazpívaly hned na začátku programu a potom   po scénickém čtení z knihy Dobrodružství pavouka Čendy v podání herců ze Slováckého divadla. Přítomní si mohli zakoupit drobné vánoční dárky – knihy, háčkované hračky, přáníčka, děti zase tvořit ve výtvarných dílničkách. Kdo se přišel předvánočně naladit, odcházel s úsměvem.