Advent

před 11 měsíci, 20.12.2016 Adventní čas prožíváme i ve škole.

Advent jsme zahájili prohlídkou betlémů na výstavě na Panském dvoře. A to nás inspirovalo k tomu, že jsme u vchodu do školy nainstalovali betlém, který vyrobili žáci naší školy v keramickém kroužku, v bohatém zastoupení i naší třídy. Pak už nám jen chyběl vánoční stromeček, o který se nám postarali naši rodiče. Je umělý, šetříme naše lesy a bude nás obšťastňovat až do konce naší školní docházky. Na vánoční koncert jsme se naučili písničku od M. Žbirky Vianočná  - o prímerí. Zjistili jsme, jak moc je si čeština podobná se slovenštinou, i když pár slovům jsme nerozuměli. Tradiční dílničky v duchu světových Vánoc jsme si nenechali ujít a moc se nám líbily. Děkujeme všem rodičům za těsta na vánoční cukroví, která se upekla v naší školní kuchyňce, a my jsme mohli na dílničkách ochutnávat dobroty. Dnes jsme měli filmové dopoledne, zítra bude vánoční žákovské shromáždění, na kterém předvedeme Vánoční příběh s muzikoterapeutickými nástroji, pak bude besídka s dárečky a ve čtvrtek bruslení na stadionu v UH nebo zábavné dopoledne ve škole.