7. A za poznáním i zábavou

před 1 rokem, 10.6.2016 Adrenalin nejen při sportování

Je příjemné červnové úterý, po šesté hodině ranní se scházíme na kunovickém vlakovém nádraží. Usměvaví, dobře naladěni. Vždyť na školní výlet se těšíme všichni!

Jedeme vlakem do Brna, už to je zážitek, vždyť většinou se vozíme autem. Jenže náš vlak mění trasu a je odkloněn. Nastává problém pro naše dvě spolužačky, které měly přisednout až po cestě. Neplánovaně musí narychlo přijet do Kunovic. Půlhodinové zpoždění vlaku bereme s klidem. Když pak ale další minuty nabíráme nečekaně i v brněnské tramvaji, začínáme být nervózní. V době, kdy jsme měli objednaný program v Technickém muzeu Brno, stále stojíme zavření ve vozidle. Naštěstí jsme všechny plány díky vstřícnosti zaměstnancům muzea zvládli. Prohlídku technického muzea jsme si užili všichni, každý našel svou oblíbenou část. A naši spolužáci – klavíristé – nám zpříjemnili dopoledne i krátkou neplánovanou besídkou.

Posilněni svačinkami od maminek jsme pokračovali dále. Jump park – náš další cíl. Natěšení (někteří i s obavami) jsme vstupovali do budovy plné trampolín. Hodina zde strávená utekla rychle. Někteří budili dojem, jako by na trampolínách vyrostli; poskakovali jako laňky, žabky, klokani  …

Pak už jen odměna formou krátké zastávky na doplnění zásob, abychom cestou na nádraží a ve vlaku doplnili kalorie.

„Z výletu se mají děti vrátit spokojené a usměvavé, ale i unavené, špinavé a vyhladovělé …“ Tuhle větu naší třídní jsme splnili na sto procent.

A cesta vlakem zpět? Zase zážitek, ale to by bylo na dlouhé povídání.