4. místo v kraji

před 4 roky, 9.3.2017 Меня зовут Каролина …

Těmito slovy zahájila své povídání Karolína Tkadlecová z 9. třídy. Konverzační soutěž v ruském jazyce se konala dne 8. března 2017 ve Vsetíně. Z celého Zlínského kraje se sešlo 23 soutěžících, kteří byli podle věku rozděleni do tří kategorií. Kája bojovala v kategorii 8. a 9. tříd a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií.

Nejprve museli všichni zvládnout poslechový úkol, při kterém se písemnou formou ověřovalo porozumění textu. Následovalo představení se členům poroty a konverzace se členy poroty na dané téma. Kája si vylosovala téma Свободное время – чем я люблю заниматься a rozvykládala se o svém volném čase a volnočasových aktivitách.

„Příprava byla náročná, musela jsem zvládnout spoustu nových slovíček a vypilovat a rozšířit zadaná témata. Věnovala jsem přípravě hodně volného času, ale vůbec toho nelituji. Dokázala jsem si, že celkem v klidu zvládnu náročnou situaci. A dokonce jsem si během dopoledne našla i novou kamarádku. Bylo to super!“ hodnotí Kája svou účast v soutěži.

Vyučující Libuše Kubenová dodává: „Výkony soutěžících byly velmi vyrovnané. Vždyť od třetího místa Káju dělilo jen půl bodu, na vítěze ztratila body dva. Kája dokázala, že je bojovnice a za svůj přístup k soutěži, za spolehlivost, zodpovědnost a chuť udělat něco navíc si zaslouží pochvalu. Большое спасибо!“